Maski antyalergiczne – jak wybrać skuteczny model?

W ostatnich latach w Polsce na popularności zyskują zarówno maski antysmogowe, jak i maski antyalergiczne. W rzeczywistości mamy do czynienia z tym samym rodzajem produktu, którego głównym celem jest niedopuszczenie znajdujących się w powietrzu pyłów i zanieczyszczeń do układu oddechowego. Jak wybrać dobry model?

Badania niezależnego laboratorium

Przede wszystkim wybierając maskę antyalergiczną z DragonMask, należy się upewnić, że jej skuteczność została sprawdzona przez niezależne laboratorium. Należy mieć na uwadze, że jakość oraz skuteczność tego rodzaju produktów nie jest sprawdzana przez niezależne instytucje. W praktyce prowadzi to do wielu nadużyć ze strony producenta. Oznacza to, że wybierają certyfikowaną maskę antyalergiczną, zwiększamy szansę na dobry zakup. Równocześnie należy pamiętać, że chociaż certyfikat to podstawa to nie jest to wszystko!

Kolejną podstawową rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę to dostępność filtrów. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z maseczką antysmogową, czy też antyalergiczną znajdujące się w nich filtry muszą być regularnie wymieniane. Oznacza to, że zawsze warto wybierać producenta, który może z łatwością dostarczyć nowe filtry. Ponadto należy zwrócić szczególną uwagę na takie kwestie jak rodzaj zastosowanego zaworka (odprowadza wilgoć, ciepło, dwutlenek węgla) oraz rodzaj użytego noska.