Ochrona przed smogiem

Smog jest szkodliwy dla naszego zdrowia i wywołuje szereg nieprzyjemnych dolegliwości. Warto pamiętać, że wdychanie zanieczyszczonego powietrza prowadzi także do wielu chorób; od alergii, do nowotworów i chorób płuc.

Narażone osoby

Szczególnie narażone na działanie smogu są; dzieci, młodzież, osoby starsze, kobiety ciężarne, osoby chorujące na astmę i alergie, osoby palące papierosy, cierpiące na zaburzenia funkcjonowania układu oddechowego i krwionośnego. Każdy z nas może odczuć przykre dolegliwości zdrowotne, wdychając smog. Warto zatem pamiętać o kilku podstawowych zasadach, które pozwolą zminimalizować ryzyko wdychania powietrza zanieczyszczonego.

Ochrona przed smogiem

Skuteczna ochrona przed smogiem nie jest łatwa, jednak jest możliwa. Przede wszystkim zostańmy w domu jeśli mamy taką możliwość, ograniczając działanie smogu na nasz organizm. W okresie wzmożonego smogu warto ograniczyć aktywność fizyczną na zewnątrz. Nie warto także wietrzyć mieszkania – lepiej zostawić zamknięte okna, co ograniczy dopływ skażonego powietrza do wnętrza.
Bardzo pomocne okaże się także noszenie maski antysmogowej. Wybierzmy dobrą jakościowo maskę, która da nam komfort podczas okresu wzmożonego smogu. Ochroni ona nasze drogi oddechowe, zapewniając ochronę nawet przed drobnym pyłem. W domu możemy także stosować oczyszczacze powietrza, które przefiltrują wszelkie pyły i kurze.

Ochrona przed smogiem jest bardzo ważna i zapewni nam zachowanie zdrowia każdego dnia.