Jak wybrać najlepsza maseczkę antysmogową?

Maseczka antysmogowa to gadżet dziś już niezwykle popularny. Kiedyś osoby, które nosiły maseczkę, zbudzały niemałe zainteresowanie, dziś coraz więcej takich osób spotykamy na ulicy. Szeroko szerzona świadomość ochrony przed smogiem i innymi zanieczyszczeniami sprawiła, że dziś maseczka antysmogowa już nikogo nie dziwi. Noszą ją osoby starsze i młodsze, w tym dzieci. By jednak spełniała swoje funkcje, należy ją odpowiednio wybrać i dopasować.

Jak wybrać najlepszą maseczkę antysmogową?

Główną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę podczas zakupu maseczki antysmogowej, jest to, czy posiada odpowiedni certyfikat oraz odpowiedni rodzaj zastosowanego w niej filtra. Maska powinna być dobrze dopasowana do twarzy, a podczas zakupów powinniśmy się także kierować tym, aby maska antysmogowa była dopasowana do naszych potrzeb (aktywności fizycznej). Maski dla osób aktywnych zawierają specjalny zawór, który pozwala na regulację przepływu powietrza, dzięki czemu eliminuje się efekt trudności z oddychaniem. Z kolei maski dla dzieci bardzo często zawierają filtr, który ma zdolność eliminowania nieprzyjemnych zapachów.

Tylko dobrze dopasowana do twarzy maska, zapewni nam dobrą jakość filtrowania zanieczyszczonego powietrza. Na rynku znajdziemy maseczki jednokrotnego użytku, jednak zwykle są one zdecydowanie gorsze pod kątem jakości i ochrony. Jeżeli zamierzamy używać maski regularnie, zdecydowanie bardziej polecane są te wielorazowe.