Skorzystaj z dofinansowania na „Czyste Powietrze”!

Program Czyste Powietrze znają raczej wszyscy, którym z ekologią po drodze oraz ci, którzy z niego korzystali. Zakłada on dofinansowanie między innymi na demontaż nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe oraz na wymianę ich na nowe źródła, a także na zakup urządzeń i instalacji różnego rodzaju.

Czyste Powietrze dofinansowanie z programu

Program Czyste Powietrze jest przeznaczony zarówno dla osób, które budują dopiero swój dom rodzinny, jak i dla tych, którzy są właścicielami lub współwłaścicielami domów jednorodzinnych, bądź też lokali wydzielonych w budynku jednorodzinnym, posiadających osobną księgę wieczystą. 

Dofinansowanie programu Czyste Powietrze ma dwie możliwości – przyznanie dotacji do 90 procent kosztów kwalifikowanych, które liczone są od kwoty 53 tysięcy złotych oraz w jako pożyczka na inne koszty przedsięwzięcia, które przekraczają kwotę dotacji od wartości 100 procentowych kosztów kwalifikowanych. W ostatnim punkcie mowa o budynkach powstających, do których właściciele chcą zakupić kolektory słoneczne, bądź mikroinstalację fotowoltaiczną.

Zainteresowani mogą liczyć na dofinansowanie do domów jednorodzinnych lub wyżej wspomnianych lokali między innymi na docieplenie przegród wewnętrznych oraz zewnętrznych, okien standardowych i okien połaciowych, drzwi zewnętrznych, drzwi balkonowych oraz bram garażowych. Dotacja dla nowych budynków jest możliwa do na przykład kotłów i pomp ciepła.